Nie tak miało być.

Żmijowe plemię zakłamało naukę Jezusa

 

 

Mt 23

8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Mt 20

25 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

 

No a swoich namiestników wyznacza bóg żmijowego plemienia:

Mt 10

17 Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. 18 Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, 20 gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

Do swoich uczniów Jezus powiedział tak:

J 20

19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

No i nie powiedział do nich – daję wam władzę odpuszczania grzechów, żeby mogli odpuszczać grzechy tak jak Bóg, które ich nie dotyczą.

Człowiek może odpuszczać grzechy tylko takie, którymi go skrzywdzono.

 

Mt 16

24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

 

Teraz jeden może brać grzech drugiego na siebie i obmyć go z tego grzechu, dokładnie tak samo, jak to zrobił Jezus. Nie można krzyżem zapłacić za swoje własne grzechy. Jezus krzyżem zapłacił za grzechy innych. Nasz krzyż, o którym tutaj Jezus mówi, musi być dokładnie taki sam, jak Jego krzyż. Tylko tak można Jego krzyż naśladować.

Znosząc to wszystko, co jest niesprawiedliwe i przebaczając winowajcom, pomagamy Jezusowi nosić Jego krzyż.

Problemem dzisiejszego świata są tacy, którzy egzekwują niesprawiedliwe i zniewalające prawo i biorą za to srebrniki. To żmijowe plemię opłaca judaszy, którzy pomagają zniewalać dzisiejszy świat.

Tylko ten Boży Duch, którego nam Jezus daje poprzez Komunię, może nam pomóc zachować prawdziwą wolność i obronić się przed totalnym zniewoleniem ze strony żmijowego plemienia.

krzysiekniepieklo

krzysiekniepieklo - Kazał mi mówić do kości Adres mojego forum http://prorok.phorum.pl/index.php

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.67

liczba ocen: 3

 • @

  Zamiast się powtarzać byłoby lepiej
  gdybyś nam tu przybliżył sytuację własną ,
  t zn jak w realu wyglądają próby powrotu
  "do korzeni " czyli ilu zdołałeś przekonać
  do dzielenia się chlebem i winem ? i co poza tym
  rytuałem jeszcze ewentualnie robicie bo chyba
  warto przy tej okazji o religii pogadać
  p/s
  dzięki za informację o tym // chess.com //
  dobry portal , nie znałem go wcześniej
  ale teraz 2-3 partyjki sobie codziennie rozgrywam
  nawet na chwilę przekroczyłem 1300 ,
  na "kurniku " potrzebowałem kilku lat by taki
  ranking osiągnąć :)))

  • @#puuuq

   " jak w realu wyglądają próby powrotu
   "do korzeni " czyli ilu zdołałeś przekonać
   do dzielenia się chlebem i winem ? "

   Bardzo dobre pytanie - aby móc ten chleb mieć, trzeba zacząć uprawiać ziemie ( ogród +sad ). Państwo polskie jest niewydolne, co do zapobiegania bezdomności - dlatego też nawet nie wiem czy komukolwiek zgłaszać, że osiedlamy się na danym kawałku odłogu.

 • Chrystus umarł za grzechy całego świata.

  My już nie musimy brać żadnych grzechów na siebie, bo zrobił to za nas Jezus Chrystus.

  1 J 2, 1-2 "Dzieci moje, piszę wam to dlatego,

  żebyście nie grzeszyli.
  Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył,

  mamy Rzecznika u Ojca -
  Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.

  2 On bowiem jest ofiarą przebłagalną
  za nasze grzechy,

  i nie tylko za nasze,
  lecz również za grzechy całego świata."

  • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest

   Może zacytuj Jezusa. Gdzie On powiedział, że już wszystko za nas załatwił?
   Jezus powiedział - Ja Jestem Drogą. Droga nie jest od tego żeby na niej stać. Tą Drogą trzeba przejść, naśladując Jezusa. Jak Jezus mówił - "niech każdy weźmie swój krzyż", to właśnie mówił o naśladowaniu Go. No, możesz stać i się przyglądać, licząc na to, że Jezus już wszystko załatwił. Chyba jesteś ślepy, jeśli nie widzisz tego, co się dzieje.

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Pan Jezus powiedział żeby wziąć SWÒJ krzyż a nie Jego krzyż. Naśladować Pana Jezusa to ufać Panu Bogu w największy cierpieniach i doświadczeniach, a nie zbawiać na nowo świat.

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     A jak chcesz naśladować Jezusa na tym swoim krzyżu? Chcesz płacić na nim za swoje grzechy? A jak nie, to za co chcesz tym swoim krzyżem płacić? Jak Jezus już za wszystko zapłacił, to po co jeszcze mówi o naszym krzyżu? Do czego ten krzyż jest jeszcze potrzebny?

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Jedynie do zwalczania naszej pychy, bo do czegoż innego? My bez łaski Bożej jesteśmy niczym. Jedyne co chcę przez te krzyże zrobić, to odpokutować moje winy i uwielbiać Boga.

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     No ale Jezus na swoim krzyżu swoich win nie odpokutowywał, to jak widzisz, to nie będziesz Go naśladował. Będziesz tylko podrasowywał swoją pychę, że dasz radę sam za swoje grzechy odpokutować.

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Mylisz pokutę ze zgładzeniem grzechów. Ja nie potrafię ich zgładzić, bo to zrobił raz na zawsze Chrystus na Golgocie. O naśladowaniu Chrystusa już ci pisałem, mamy Go naśladować w pełnym poddaniu się woli Bożej w swoich krzyżach, cierpieniach i doświadczeniach. Ostatnio pisałeś o braniu grzechów innych ludzi na siebie. To może zrobić jedynie Jezus Chrystus, a nie każdy człowiek. Przypominam raz jeszcze mamy brać swój krzyż, a nie krzyż kolegi.

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     To powiedz - w czym Ty naśladujesz Jezusa, jak chcesz krzyżem płacić za swoje grzechy?
     Jezus był bez grzechu, a Ty? Widzisz - jak ktoś weźmie Twoje grzechy na siebie, to Ty w tym momencie stajesz się czysty. To jak weźmiesz grzech innego, to wtedy dopiero możesz Jezusa naśladować, bo sam jesteś czysty - jak Jezus.

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Krzysztofie czy ty wiesz co to jest pokuta? Czy odprawiasz pokutę po spowiedzi? Jeśli tak, to po co? Skoro uważasz, że to jest płacenie za grzechy? Tu masz definicję:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Pokuta_(religia)

    Nikt nie może wziąć na siebie grzechów innych osób, tylko Jezus Chrystus to mógł zrobić.

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     No a gdzie jest tak napisane? W nauce Jezusa niczego takiego nie ma. Jest za to zupełnie coś innego:
     J 13
     2 W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty syna Szymona, aby Go wydać, 3 wiedząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, 4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. 5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy»2. 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».
     12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce3 przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.

     Zastanów się nad tym tekstem. Z czego Jezus swoich uczniów obmywał? No bo powiedział żeby uczniowie nawzajem siebie obmywali.
     Skoro bez tego obmycia Piotr nie mógł by mieć udziału z Chrystusem, to przecież nie chodziło w tym o brudne nogi.

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Idąc twoim tokiem rozumowania, na Judasza widać to obmycie nie zadziałało.

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Ps143, 3 "Nie pokładajcie ufności w książętach
    ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia"

    Jr 17, 5 "To mówi Pan:
    «Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku
    i który w ciele upatruje swą siłę,
    a od Pana odwraca swe serce. "

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     Mt 10
     28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

     To z nauki Jezusa. Jezus był bez grzechu, więc szatan Jego duszy zabić nie mógł.
     Człowiek może odpuszczać tylko takie grzechy, którymi go skrzywdzono. No i to jest najprostsze obmycie z grzechów drugiego człowieka. Skoro przebaczysz winowajcy, to wziąłeś jego grzech na siebie i on już jest oczyszczony z tego grzechu. No i to jest wtedy ten Twój krzyż - taki sam, jak krzyż Jezusa. No, nie będziesz się wtedy mścił za swoją krzywdę.

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Nie zgadzam się. Człowiek nigdy nie może odpuszczać grzechów, grzechy odpuszcza tylko Pan Bóg. Człowiek może jedynie przebaczyć drugiemu człowiekowi.

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     To chyba nie znasz nauki Jezusa:
     J 20
     22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»

     Mt 6
     14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
     15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień. .

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Mt 6, 14-15 - tak jam mówiłem mowa jest o przebaczeniu, a nie o odpuszczaniu grzechów.

    Ponoć często chodzisz do spowiedzi, więc teraz odpowiedz mi na pytanie: jaką formułkę stosuje kapłan kiedy odpuszcza grzechy penitentowi? Pamiętaj, że grzechy odpuszcza Jezus Chrystus, a nie kapłan i czyni tak przez posługę Kościoła, chociaż mówi "ja odpuszczam tobie grzechy".

    Mk 2, 5-11 "Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Synu, odpuszczają ci się twoje grzechy». 6 A siedziało tam kilku uczonych w Piśmie, którzy myśleli w sercach swoich: 7 «Czemu On tak mówi? On bluźni. Któż może odpuszczać grzechy, oprócz jednego Boga?» 8 Jezus poznał zaraz w swym duchu, że tak myślą, i rzekł do nich: «Czemu nurtują te myśli w waszych sercach? 9 Cóż jest łatwiej: powiedzieć do paralityka: Odpuszczają ci się twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań, weź swoje łoże i chodź? 10 Otóż, żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: 11 Mówię ci: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!»"

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     No a J 20, to z ignorowałeś?
     Poza tym, to jak Bóg przebacza, to nie znaczy równocześnie, że odpuszcza grzech?

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    A ty wierzysz w sukcesję apostolską czy nie? Dlaczego w Starym Testamencie tylko lewici mogli być kapłanami? Uważasz że ty też możesz odpuszczać grzechy jak księża katoliccy?

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     A dlaczego nie odpowiadasz, tylko zadajesz kolejne pytania? Tak ma wyglądać dyskusja z Tobą? Nie ma żadnej sukcesji apostolskiej. Nie ma żadnej sukcesji po Piotrze Apostole. Jezus posłał swoich uczniów (pierwszymi byli Apostołowie) aby głosili Ewangelię - Jego własną naukę. No i oni to robili. Tam, gdzie los ich rzucił, to tam głosili Ewangelię. Nie tworzyli żadnych struktur władzy. Służyli wszystkim, zgodnie z tym, czego uczył Jezus.
     Druga sprawa, to nie ma żadnego Starego Testamentu. Jest Stare Przymierze.
     Podczas ostatniej wieczerzy Jezus wszystkich swoich uczniów uczynił kapłanami.
     Poprzez Komunię (spożywanie Ciała i Krwi Jezusa) stajemy się braćmi w Chrystusie i synami Boga. (Mt 23)

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     Aha, co do odpuszczania grzechów. Księża katoliccy nie mają takich uprawnień, jakie im przypisano. Nie mogą odpuszczać grzechów tak jak Bóg. no bo nie ich skrzywdzono takimi grzechami, tylko Boga. No ale to funkcjonuje trochę inaczej jak KRK uczy. Oni te grzechy, które odpuszczają, to biorą na siebie. Stąd często mają bardzo poważne problemy ze sobą, bo te grzechy się często kumulują. No a Komunia, którą realizują jest niepełna, bo jeden wypija, a reszta się przygląda. To dlatego Duch Boży na nich zstąpić nie może. (Ciało bez krwi jest martwe) To, że oni spożywają chleb i wino, nie znaczy, że spożywają Ciało i Krew Jezusa, bo robią to inaczej, jak Jezus polecił.

   • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo

    Krzysztofie szczerze mówiąc pogubiłeś się w tym wszystkim. Twoje postrzeganie wiary dalekie jest od katolicyzmu. Nie było by w tym nic dziwnego, gdybyś od tego Kościoła odszedł, ale ty się deklarujesz jako osoba, która korzysta z sakramentów. Niby spowiedź w Kościele katolickim jest nie tak, a z niej korzystasz. Spożywanie Ciała Chrystusa też według ciebie jest nie takie jak powinno a je spożywasz. Przedstawiłem swój punkt widzenia. Myślę, że dalsza rozmowa nie ma sensu. Życzę ci wszystkiego dobrego.

    • Chrystus umarł za grzechy całego świata.#Jest#krzysiekniepieklo#Jest

     Jezus też powiedział do nich - żmijowe plemię ale na święto Paschy do Jerozolimy przyszedł.

 • ...ło matko - krzychu, co ci się stało w głowę?

  ...jak z tego, że zmartwychwstały Mesjasz mówi o darze odpuszczania grzechów poprzez natchnienie Duchem Św., wyszło Ci że jeden człowiek może brać grzechy innego na siebie i jeszcze "obmyć" go z tego??? co to za herezje znów???
  ...żeby takie barachło jak człowiek miał mieć cokolwiek wspólnego z Duchem Św., to sam Mesjasz musi go wpierw obmyć z brudu i syfu, którym jest... nawet jeśli przeszedł próby i był Apostołem... a ty dajesz taką moc każdemu??? nikt oprócz Apostołów nie miał i nie będzie już mieć takiej mocy... nikt ze śmiertelników...
  ...przebaczając winowajcom przede wszystkim bacz na to, aby to był Twój bliźni, czyli inny chrześcijanin... poganom i celnikom się nie napraszaj... poza tym - nawet i inny chrześcijanin też ma obowiązki w tej materii - po pierwsze zadośćuczynienie krzywd jakie narobił i oczywiście czynny i szczery żal...
  ...ludzkie prawo zostaw poza sobą - chrześcijanie mają zakon w postaci dwóch przykazań - nie potrafisz żyć w oparciu o nie, to i tak ci nic nie pomoże...
  ...no i katolska "komunia" i jeszcze 'św" bluźnierczo użyta... przypominam Ci po raz wtóry - Św. w całym Wszechświecie jest tylko Ojciec pod postacią Ducha Św. i nic innego... cokolwiek tak nazywasz to bluźnisz...
  ...a sprawa chleba i wina Mesjasza jako symbolu Jego obecności w męczeńskiej i zbawczej męce za nas, to pamięć o tym Nowym Przymierzu z ludzkim pomiotem Lucyfera Ojca i nic więcej ponadto - "to czyńcie na moja pamiątkę!"

  • ...ło matko - krzychu, co ci się stało w głowę?#sal2

   """"...a sprawa chleba i wina Mesjasza jako symbolu Jego obecności w męczeńskiej i zbawczej męce za nas, to pamięć o tym Nowym Przymierzu z ludzkim pomiotem Lucyfera Ojca i nic więcej ponadto - "to czyńcie na moja pamiątkę!"""""

   Żmijowe plemię, to faktycznie obchodzi Paschę na pamiątkę. Tylko ten oszust Łukasz pisze o pamiątce. Łukasz Apostołem nie był i nie był uczestnikiem ostatniej wieczerzy. Świadkowie ostatniej wieczerzy nic o pamiątce nie pisali.